Łódzkie 112 » Łódź » Na lewe dokumenty chciał oszukać bank PKO BP

30 listopada, 2020

Na lewe dokumenty chciał oszukać bank PKO BP

Łódzcy policjanci Wydziału do walki z Przestępczości Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 36-latka, który próbował wyłudzić kredyt w banku PKO BP S.A. w Łodzi. Liczył, że uda mu się wyłudzić na podstawie sfałszowanych dokumentów 14 tysięcy złotych kredytu. Usłyszał zarzuty, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

27 listopada 2020 roku pojechali do PKO Bank Polski S.A. przy ul. Paderewskiego skąd otrzymali zgłoszenie, że Klient banku najprawdopodobniej przedstawia sfałszowane dokumenty. Na miejscu, w placówce kryminalni wylegitymowali 36-latka, który oświadczył, że oczekuje na przyznanie kredytu.

Policja ustaliła, że nieuczciwy klient chciał wyłudzić kredyt i w tym celu przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. Mężczyzna podrobił również zaświadczenie o jego miesięcznym wynagrodzeniu. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przyznał, że podrabiając zaświadczenia, miał nadzieję uzyskać ponad 14 tysięcy złotych kredytu, o które wnioskował.

36-latek usłyszał już zarzut oszustwa, podrabiania dokumentów oraz wyłudzenia kredytu. Za ten czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Polecane