Łącznie 160 osób wpłaciło 53 000 000 zł na mieszkania, których nie otrzymali

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi zatrzymali trzy osoby które oszukały 160 swoich klientów oferując lokale mieszkalne, których nie oddały do użytkowania z uwagi na ogłoszenie upadłości firmy. Ponadto poświadczali nieprawdę w dokumentach potwierdzających kondycję finansową przedsiębiorstwa. – informuje kom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

8 grudnia 2021 roku policjanci zapukali do drzwi trzech mieszkańców Warszawy: dwóch 62-latków i 56-letniej żony jednego z nich. Jak ustalili osoby te zarządzały firmą deweloperską.

Wobec całej trójki prokurator zastosował poręczenie majątkowe na łączna kwotę 2 milionów złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość i rozpoczęta budowa stanęła. Jak oszacowano swoim działaniem osoby te oszukały 160 osób, doprowadzając je do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem w kwocie blisko 53 miliony złotych. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przestępcze trio zostało zatrzymane i usłyszało zarzuty oszustwa i poświadczenia nieprawdy. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.