Łódzkie 112 » Łódź » Kierowca ciężarówki usiłował oszukać policjantów

Kierowca ciężarówki usiłował oszukać policjantów

22 czerwca, 2021

Kierowca ciężarówki usiłował oszukać policjantów

Łódzcy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki. Podczas sprawdzania czasu pracy kierowcy okazało się, że mężczyzna nie rejestrował wskazań tachografu przez 29 dni. Dostał zakaz dalszej jazdy oraz mandaty karne na kwotę 2500 złotych.

17 czerwca 2021 roku policjanci łódzkiej drogówki prowadzili kontrole samochodów ciężarowych pod kątem ich przeładowania na ulicy Strykowskiej. Około godziny 16:20 zatrzymali mana. Mundurowi sprawdzili czas pracy kierowcy.

Wówczas okazało się, że w tachografie nie ma  ‘wykresówki”. Kierowca nie posiadał ich z ostatniego miesiąca pracy. Ponadto 43–latek nie posiadał wypisu z zezwolenia pozwalającego na wykonywanie zawodu przewoźnika transportu drogowego. W rozmowie z policjantami mężczyzna początkowo twierdził, że nie przewozi żadnego towaru. Jednak po kontroli mundurowych okazało się, że na samochodzie znajduje się kilkanaście ton niezabezpieczonego piachu. Zapytany o to gdzie przewozi towar oświadczył, że materiał sypki wiezie do firmy. Dodał, że zawsze w ten sposób przewozi towar i nigdy nie spowodował żadnego wypadku.

Po chwili jednak przyznał się, że jedzie do klienta. Kierowca stwierdził również, że jest operatorem koparki, a ciężarówką kieruje przypadkowo. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Posiadał również niezbędne uprawnienia do kierowania.

Za popełnione wykroczenia w tym m.in za nierejestrowanie czasu pracy kierowcy, niezabezpieczenie ładunku sypkiego, brak wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika 43–latek został ukarany mandatami karnymi na kwotę 2500 zł. Ponadto kierowcy zakazano dalszej jazdy.

Policjanci przypominają!!!!

Kierujący pojazdem ciężarowym podczas kontroli zobowiązany jest posiadać wykresówki w ilości 29 sztuk. W przypadku gdy tego typu dokumentu nie posiada za każdy dzień nieokazania wykresówki zostanie nałożony mandat 200 zł. Ponadto policjanci sporządzają protokół kontroli drogowej, który przesyłany jest do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy.

Polecane