Łódzkie 112 » Łódź » Co dalej z Zakładami Mięsnymi Zbyszko? Upadłość czy restrukturyzacja? Co jest najlepsze dla małych wierzycieli?

30 stycznia, 2021

Co dalej z Zakładami Mięsnymi Zbyszko? Upadłość czy restrukturyzacja? Co jest najlepsze dla małych wierzycieli?

Ważą się losy Zakładów Mięsnych Zbyszko z siedzibą w Bedoniu pod Łodzią. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania wierzycieli firmy, podczas którego zapadną kluczowe decyzję wobec przedsiębiorstwa.

Zakłady Mięsne Zbyszko choć są obecnie w upadłości, cały czas utrzymują produkcję, a pieczę nad firmą sprawuje obecnie zarządca wskazany przez Sąd. Według naszych informacji 2 lutego 2021 roku, ma dojść do spotkania przedstawicieli przedsiębiorstwa z wierzycielami. Co dalej z Zakładami Mięsnymi Zbyszko?

Rozmawialiśmy z osobami związanymi ze sprawą, nie da się ukryć, że firma z ponad 20-letnią tradycją chce przetrwać ten ciężki okres. Od czasu wprowadzenia w stan upadłości, przedsiębiorstwo podjęło szereg działań by wyjść na prostą i przezwyciężyć kryzys.

Trzeba przyznać rację firmie, że utrzymanie zatrudnienia i spłata zobowiązań możliwa jest tylko wtedy, kiedy zakłady dalej będzie istnieć i dostaną szanse dalszej produkcji od swoich wierzycieli. W innym przypadku pracownicy stracą pracę, a mali wierzyciele czyli przede wszystkim rolnicy i inne małe firmy współpracujące z ZM Zbyszko otrzymają tylko mały ułamek należnych im pieniędzy, a największe kwoty „popłyną” do banków i innych instytucji.

Według przedstawicieli firmy, istnieje szansa na nowe otwarcie, jeśli ZM Zbyszko zawrą porozumienie ze swoimi wierzycielami. Wydaje się, że przedsiębiorstwo odbije się od dna, a przeprowadzona restrukturyzacja spowoduje, że wypracuje pieniądze, na spłatę swoich wierzytelności.

Czy Zakłady Mięsne Zbyszko z Bedonia pod Łodzią, odrodzą się niczym Phoenix z popiołów?

Makabryczny wypadek! Mężczyzna zginął zmiażdżony prze maszynę rolniczą! Artykuł przeczytasz klikając w link: https://lodzkie112.pl/wiadomosci/sieradz/makabryczny-wypadek-w-pracy-43-latek-zmiazdzony-przez-maszyne-zginal-na-miejscu/

Polecane