Włamywał się do domów. Kradł monety i zegarki. Wpadł podczas włamu

17 lutego 2021 roku kilka minut po godzinie 21 głowieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanych światłach widzianych wewnątrz jednego z okolicznych domów. Widoczne smugi światła przypominały latarkę jak relacjonował zgłaszający.

Mundurowi natychmiast ruszyli na miejsce. Wewnątrz budynku zaobserwowali osobę z latarką. Otoczyli budynek, a po chwili zauważyli 40-latka opuszczającego dom przez okno z torbą wypełniona łupem. Zaskoczony mężczyzna oddał się w ręce funkcjonariuszy bez stawiania oporu.

Wśród skradzionych rzeczy znajdowały się telefony komórkowe, elementy wyposażenia gospodarstwa domowego, zegarki, monety, odzież, artykuły spożywcze i alkohol oraz latarki. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na ponad 2000 złotych. Dodatkowe straty powstały przez uszkodzenie drzwi wejściowych, które sprawca wyłamał, aby wejść do środka.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w areszcie. Jak ustalili śledczy 40-latek w przeszłości był już wcześniej notowany. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, a także usiłowania kradzieży z włamaniem do innego domu. W drugim przypadku włamywacza przed kradzieżą powstrzymał alarm, którego ten się przestraszył. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.