Zamaskowani bandyci z bronią ręku wdarli się do domu kobiety. Obrabowali ją i uciekli

Zamaskowani bandyci z bronią ręku wdarli się do domu kobiety

W dniu, 26 marca, dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju z bronią palną. Na miejsce wysłano patrole. Policjanci ustalili, że kobieta była sama w domu. Otworzyła drzwi, za którymi stało dwóch mężczyzn w kominiarkach.

Napastnicy siłą wtargnęli do środka, grożąc kobiecie bronią. Z mieszkania ukradli pieniądze i biżuterię o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci bardzo szybko wpadli na trop sprawców. Ustalili również, że dwóm zamaskowanym mężczyznom, w napadzie pomagał trzeci. Już po godzinie został on zatrzymany. To 30-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli.

Mundurowi ustalili miejsca pobytu dwóch pozostałych bandytów, którzy zostali zatrzymani. To również byli mieszkańcy Zduńskiej Woli w wieku 32 i 36 lat, wielokrotnie notowani przez policję. Zatrzymany został też ich kompan, 54-letni zduńskowolanin przebywający z nimi w pojeździe, przy którym policjanci znaleźli narkotyki.

Zduńskowolscy policjanci podczas akcji dostali wsparcie od kryminalnych komendy wojewódzkiej w Łodzi oraz policyjnych kontrterrorystów. Przy sprawcach rozboju znaleziono większość pochodzących z rozboju pieniędzy.

Trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 15 lat więzienia. 54-letni zduńskowolanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Jeden ze sprawców, 36-latek, usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej, której dopuścił się na terenie jednej z drogerii w Zduńskiej Woli. Wszyscy trzej sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, natomiast wobec 54-latka prokurator zastosował dozór policyjny.