Na widok policjantów zaczął uciekać. W domu miał prawie 0,5 kilograma narkotyków

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem 32-latka. Podczas legitymowania, zduńskowolanin zaczął uciekać. Został złapany. Mężczyzna posiadał w domu prawie pół kilograma metaamfetaminy. 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje na temat mężczyzny, który mógł zajmować się rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować tę wiedzę i 2 marca 2023 roku pojechali do mieszkania 32-latka.

Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że mężczyzna podjechał do domu samochodem. Policjanci podeszli do niego i rozpoczęli legitymowanie. Podczas rozmowy, 32-latek zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Kryminalni razem z 32-latkiem poszli do jego miejsca zamieszkania. Po przeszukaniu znaleźli metamfetaminę – łącznie 440 gramów oraz prawie 8 gramów marihuany.

Dodatkowo zabezpieczyli wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora sąd zastosował trzymiesięczny areszt.