Za 300zł łapówki obiecywali, że załatwią egzamin za prawo jazdy! Chętnych nie brakowało!

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałty prowadzą postępowanie wobec osób, które  powoływały się na wpływy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, a za łapówki obiecywano zdanie egzaminu na prawo jazdy. Chętnych na internetowe ogłoszenie nie brakowało!

Łódzcy policjanci zatrzymali dwie podejrzane osoby, które ogłaszały się w internecie, że są wstanie “załatwić” prawo jazdy bez fizycznego udziału zdającego na egzaminie. Podejrzani wprowadzali w błąd  przez utwierdzenie „klientów” w przekonaniu o możliwości załatwienia sprawy polegającej na uzyskaniu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B bez przystąpienia do egzaminu w zamian za 300 złotych przekazane przelewem bankowym na wskazane konto. Jeden z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec Warszawy, a drugi to 27-letni mieszkaniec Białegostoku.

Obydwoje mieli już wcześniej problemy z prawem i byli notowani. Teraz za oszustwo związane z płatną protekcją grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.