Z OSTATNIEJ CHWILI! Pod mężczyzną załamał się lód na Arturówku!

fot. lodzkie112.pl

Dziś w nocy, około godziny 22:30 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, otrzymała zgłoszenie  o topiącym się mężczyźnie, pod którym zarwał się lód. Mężczyzna walczył o życie w lodowatej wodzie, czekając na pomoc.

Jak się okazało, mężczyzna znajdował się na jednym ze stawów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “ARTURÓWEK” w Łodzi, gdy nagle załamał się pod nim lód i wpadł do lodowatej wody.

Przybyli na miejsce strażacy za pomocą specjalistycznych “sań lodowych” wyciągnęli przemoczonego i zmarzniętego mężczyznę, któremu natychmiast została udzielona pomoc medyczna przez będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego.

Niewiele trzeba, by na zamarzniętym stawie czy jeziorze doszło do tragedii. Dlatego policjanci przez całą zimę, a zwłaszcza w okresie ferii, kontrolują takie miejsca. Funkcjonariusze sprawdzają czy dzieci i młodzież nie próbują ślizgać się w miejscach, które mogą okazać się śmiertelną pułapką. Cienka warstwa lodu może w każdej chwili się załamać.

 

Zimowa aura spowodowała, że na stawach i jeziorach pojawił się lód. Niektórzy traktują takie miejsca jako doskonałe do zabawy. Tymczasem cienka warstwa lodu może w każdej chwili się załamać. Wchodzenie na niego jest niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. Dlatego w czasie ferii policjanci regularnie kontrolują takie miejsca.