Złodziejskie trio ukradło meble na ponad 100 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat za kratkami

W Wieruszowie doszło do zatrzymania czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże mebli z zakładu meblowego o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniami. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat za kratkami. U czwartek podejrzanego znaleziono ukryte meble za co może spędzić za kratami nawet 5 lat. Zostali objęci policyjnym dozorem.

8 grudnia 2020 roku kryminalni zatrzymali ctroena jumpera, którym przemieszczało się trzech mieszkańców województwa łódzkiego i świętokrzyskiego wieku od 23 do 35 lat. W citroenie kryminalni znaleźli meble, które tego wieczoru zostały skradzione przez złodziejskie trio. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Następnego dnia w wyniku przeszukania posesji jednego z zatrzymanych, policjanci również zabezpieczyli kolejne skradzione meble.

Natomiast 10 grudnia br. policjanci przeszukali jedną z posesji w powiecie radomszczańskim. Na miejscu kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli dużą ilość skradzionych mebli i kilkanaście wózków do ich transportu. Zatrzymali też do dyspozycji prokuratora 34–letniego właściciela posesji.

Mężczyzna usłyszał kilkanaście zarzutów kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat za kratami.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad tysiąc paczek skradzionych w ciągu kilku miesięcy mebli oraz kilkanaście wózków transportowych, których łączną wartość wstępnie szacuje się na znacznie ponad sto tysięcy złotych. Śledczy ustalili również, że trzej podejrzani, byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Policjanci sprawdzają teraz, czy mężczyźni nie mają związku z innymi kradzieżami na terenie powiatu. Decyzją prokuratora wszyscy podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.