Wolał zjechać do rowu niż zderzyć się z osobówka ścinająca zakręt! Pirat drogowy uciekł

O dużym szczęściu może powiedzieć pirat drogowy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Pewnie jakby, kierowca ciężarówki nie zareagował prawidłowo, mówilibyśmy o kolejnym śmiertelnym wypadku na łódzkich drogach. Kierowcę osobówki szuka teraz policja!

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 30 listopada 2021 roku po godzinie 17:00 na drodze powiatowej w Chotyninie w gminie Bolesławiec. Według wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem siodłowym daf wraz z naczepą, 41 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi w kierunku Bolesławca, w celu uniknięcia zderzenia z innym, nieustalonym do chwili obecnej pojazdem zjechał z jezdni, stracił panowanie nad zespołem pojazdów i wywrócił się na skarpę przydrożnego rowu. – informuje wieruszowska policja.

Auto, które zawiniło w tym przypadku uciekło, choć kierowca powinien dziękować kierowcy ciężarówki za uratowanie życia!

Sprawca kolizji, kierujący prawdopodobnie pojazdem osobowym, który miał zjechać na przeciwległy pas ruchu, uciekł z miejsca tego zdarzenia. Kierujący dafem w chwili kolizji był trzeźwy i został przetransportowany do szpitala. Policjanci w toku prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności i poszukują sprawcę tego zdarzenia drogowego.