Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby ujęło nietrzeźwego kierowcę

W sobotę, przed godziną 10.00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Ludwinów, w powiecie wieruszowskim. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że przemieszczające się przez powiat wieruszowski policyjne małżeństwo, funkcjonariusz z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjantka z Komendy Wojewódzkiej w Opolu zauważyli, że kierowca renault laguna blokuje ruch.

Jechał tzw. „wężykiem” i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Sposób prowadzenia renault wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Wówczas policjanci, będący w czasie wolnym od służby, przerwali rodzinną wycieczkę i pojechali za laguną.

Pojazd ten w pewnym momencie zatrzymał się. Od kierowcy świadkowie wyczuli silną woń alkoholu w związku z czym sprawnie obezwładnili agresywnego mężczyznę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i telefonicznie powiadomili wieruszowską policję. Kierującym laguną okazał się 37 – letni mężczyzna. Badanie wskazało w jego organizmie aż ponad 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 37 – latka, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Przypominamy, że za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Warto pamiętać, że za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi już kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki reakcji policyjnego małżeństwa z Opola być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.