Jechał pijany zygzakiem. Zatrzymali go ludzie. Nie dmuchnął w alkomat

Do zdarzenia doszło, 4 kwietnia, przed godziną 21:00. Dyżurny wieruszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy w Osieku w gminie Galewice.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego jadąc za oplem corsa zauważyła, że jego kierowca jedzie tzw. „wężykiem”. Kobieta telefonicznie powiadomiła policję. Jednocześnie poprosiła pomoc w ujęciu pijanego kierowcy swojego znajomego.

Gdy kierowca opla zatrzymał się, poproszony o pomoc świadek, wyjął kluczyki ze stacyjki jego pojazdu.

Policjanci ustalili, że kierujący oplem to 49–letni obywatel Gruzji. Mężczyzna odmówił jednak dmuchnięcia w alkomat. Czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Policjanci zatrzymali obcokrajowca, od którego została pobrana krew do badań. Mundurowi zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd którym kierował został odholowany na parking strzeżony.

Policjanci dziękują czujnym mieszkańcom za obywatelską, godną do naśladowania postawę. Dzięki takiej odważnej reakcji być może nie doszło do tragedii na drodze.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.