Wandal złapany. Zdemolował drzwi i samochód. Zapłaci za wszystko

18 lutego 2021 roku po godzinie 22:00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia, do którego doszło w Wieluniu na ul. Krakowskie Przedmieście. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów.

Po rozmowie ze świadkami zdarzenia mundurowi ustalili, iż pod lokal gastronomiczny przyszedł awanturujący się mężczyzna. Zaczął demolować drzwi, uderzał oraz wyrywał poszczególne ich elementy. Następnie swoją złość wyładował na zaparkowanym nieopodal samochodzie. Uderzał rękoma po masce i jego przednich elementach oraz kopał. Uszkodził drzwi od lokalu jak i samochód.

Straty poniesione przez właścicieli lokalu wyceniono na ponad 6000 zł. Uszkodzenia w samochodzie natomiast, właściciel oszacował na 1000 zł. Policjanci ustalili rysopis wandala i rozpoczęli jego poszukiwania. Szybka reakcja policjantów pozwoliła na sprawne zatrzymanie wandala niedaleko miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.