Stanął w obronie swojej koleżanki. 19-latek został pobity przez czterech nieznajomych

Policja w Wieluniu szybko ustaliła tożsamość i zatrzymała czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 19-latka oraz zniszczenie jego telefonu komórkowego. Cała czwórka usłyszała zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

10 stycznia 2021 roku po godzinie 3.00 w nocy, nieopodal ul. Powstańców 1863 r.w Wieluniu doszło do pobicia 19-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego.

Pobity 19-latek powiedział, że w sobotni wieczór spotkał się towarzysko z trójką znajomych. Około godziny 2.30 wspólnie siedzieli w samochodzie zaparkowanym w rejonie wieluńskiego skateparku. Na parkingu stało również audi, w którym była czwórka młodych nieznanych im mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich zaczepił słownie koleżankę 19-latka, która na chwilę wysiadła z samochodu.

Młody człowiek stanął w jej obronie i pomiędzy mężczyznami wywiązała się utarczka słowna, która następnie przerodziła się w agresję fizyczną. Jeden z napastników uderzył 19-latka pięścią w twarz, a później dołączyli do niego trzej pozostali napastnicy bijąc pokrzywdzonego po głowie. W trakcie tego zajścia uszkodzony został telefon komórkowy o wartości ponad 1700 złotych należący do pokrzywdzonego 19-latka.

Pokrzywdzony wraz ze swoimi znajomymi obawiali się agresywnych mężczyzn, więc odjechali z miejsca zdarzenia i powiadomili policjantów. Na szczęście w wyniku tego zajścia 19-latek doznał jedynie niegroźnych obrażeń ciała. Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni.

Jeszcze tego samego dnia cała czwóra została zatrzymana. Byli to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego w wieku od 20 do 22 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia 19-latka oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia nawet do 5 lat więzienia.