Miał pecha. Wpadł z marihuaną podczas kontroli drogowej

23 lutego 2021 roku mundurowi z wieluńskiej drogówki w trakcie służby zwrócili uwagę na volkswagena golfa, który w miejscowości Nowy Świat, nie stosując się do znaków drogowych, wyprzedzał ciąg jadących przed nim samochodów. Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą volkswagena i zatrzymali go do kontroli drogowej w rejonie stacji paliw w Rychłowicach.

Podczas przeprowadzonej kontroli uwagę mundurowych zwróciło dziwne zachowanie 21- letniego kierowcy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazał się trzeźwy. Z uwagi na jego dziwne zachowanie policjanci podejrzewali, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. Pojazd, plecak i odzież kierującego zostały więc przeszukane. W samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli szklany słoik, a także plastikowe opakowanie. Znajdowało się w nich 41 gramów marihuany oraz waga elektroniczna.

Po zatrzymaniu, w celu potwierdzenia czy kierowca prowadząc pojazd był pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zostały postawione mu zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po otrzymaniu wyników badań krwi okaże się, czy oprócz zarzutów za posiadanie usłyszy także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.