Kompletnie pijany kierowca wjechał do rowu

17 czerwca 2021 roku tuż przed godziną 16.00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na drodze Osjaków-Drobnice do przydrożnego rowu wjechało auto. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Osjakowie ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia.

Z relacji świadka wynikało, że przejeżdżając tą drogą zauważył w przydrożnym rowie samochód alfa romeo. Zatrzymał się aby udzielić kierowcy pomocy. Od siedzącego za kierownicą 34-latka wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zbadali stan trzeźwości 34-letniego kierowcy alfy. Okazało się że miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.