Czekał na karetkę oddaloną o 75 km. 55-letni mężczyzna z Wielunia zmarł

Fot. / www.szpital-wielun.pl
Fot. / www.szpital-wielun.pl

Do 55-letniego mężczyzny potrzebującego pomocy, został wezwany ambulans. Niestety w Wieluniu wszystkie karetki zostały rozdysponowane i w mieście nie było ani jednej. Dlatego do potrzebującego został wysłany zespół z oddalonego o 75 km Radomska. Mężczyzna w oczekiwaniu na pomoc zmarł. 

6 stycznia 2021 roku na osiedle Stare Sady do 55-letniego mężczyzny potrzebującego pomocy, szybciej dotarli strażacy niż karetka, która jechała z oddalonego o 75 km Radomska. Wszystkie wieluńskie karetki zostały rozdysponowane, więc jak to często bywa – strażacy którzy dysponują defibrylatorem pomagają potrzebującym do czasu przyjazdu pogotowia.

Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej 55-latka, ale niestety lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon.

Dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, rozdysponował ratowników medyczny i strażaków oraz wysłał najbliższe, wolne zespoły. Od 1 kwietnia 2019 roku Szpital Powiatowy w Radomsku przejął pełnienie zadań ratownictwa medycznego na terenie powiatów radomszczańskiego i pajęczańskiego, tym samym karetki radomszczańskiego szpitala stacjonują nie tylko w Radomsku, ale również w Pajęcznie, Przedborzu, Żytnie i Działoszynie.