66-latek szedł poboczem drogi. Zginął na miejscu

Policjanci pod nadprożem prokuratury prowadzą dochodzenie w związku z śmiertelnym zdarzeniem drogowym. Idący poboczem mężczyzna zginął na miejscu. 

-Do wypadku doszło 16 grudnia 2021 roku o godzinie 18.35 na drodze w miejscowości Brzoza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 66-letni pieszy został potrącony przez przejeżdżającego peugeota partnera, którym kierował 27-latek. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, pieszy nie miał na odzieży żadnych elementów odblaskowych. W wyniku poniesionych obrażeń 66-latek poniósł śmieć na miejscu. Kierowca peugeota był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z komisariatu w Białej. – informuje st.asp. Katarzyna Grela z KPP Wieluń.

W ostatnim czasie na terenie województwa łódzkiego jest bardzo dużo zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Często są one bardzo tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci apelują o wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność i rozwagę.

Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest praktycznie niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.