42-latek okradał swojego pracodawcę. Ukradzione rzeczy sprzedawał w internecie

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 42-latka, który okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna wynosił z firmy skrzynki i organizery narzędziowe, a następnie sprzedawał je przez internet. Teraz za popełnione przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2023 roku policjanci zostali powiadomieni przed dyrekcję jednej z wieluńskich firm, że na popularnym portalu ogłoszeniowym zamieszczona została oferta sprzedaży skrzynek i organizerów narzędziowych będących ich własnością. Podejrzewano, że  któryś z pracowników mógł dokonać kradzieży tych przedmiotów z zakładu, a następnie wystawiał je do sprzedaży w internecie.

Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni. Zaczęli zbierać wszelkie dowody i informacje, które pozwoliłyby na ustalenie, kto za tym stoi. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz skrupulatnie prowadzone ustalenia przyniosły efekty. Kryminalni ustalili, że związek z tym procederem ma jeden z pracowników firmy. Realizując czynności w tej sprawie 2 marca 2023 roku policjanci przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku, jak wynosił z firmy w plecaku 3 organizery narzędziowe.

Okazało się, że 42-latek uprawiał ten proceder już od jakiegoś czasu. Ustalono, że mężczyzna  w ten sposób skradł nie mniej niż 200 sztuk skrzynek i organizerów, których wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę nie mniejszą niż 4000 złotych.  Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Odzyskana została część skradzionego mienia. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście skrzynek i organizerów narzędziowych. 42-latek odpowie teraz za przestępstwo kradzieży. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.