Uwaga kierowcy! Nowe, nowoczesne fotoradary staną przy łódzkich drogach

Umowa na dostawę 26 nowoczesnych fotoradarów podpisana. Mają one zapewnić pomiar prędkości na kilku pasach ruchu równocześnie, wysokiej jakości zdjęcia, odporne na trudne i zmienne warunki pogodowe. Dwa z nich trafią do Łodzi! Znamy ich lokalizację!

“Fotoradary staną w miejscach, które do tej pory nie były objęte nadzorem z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących. Wytypowano 26 lokalizacji na terenie 13 województw. Są to miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a kierowcy nagminnie nie stosują się do ograniczeń prędkości. Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Transportu Samochodowego wynika, że miejsca te powinny zostać objęte kontrolą w pierwszej kolejności.” – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Wiadomo, że prędkość na łódzkich ulicach będą rejestrowały fotoradary MultaRadar CD, które charakteryzują się możliwością kontroli jednocześnie kilku pasów ruchu oraz wysoką jakością zdjęć.

Nowe fotoradary staną w Łodzi na ulicy Jana Pawła II na odcinku pomiędzy Pabianicką, a Obywatelską (zachodnia nitka) oraz na skrzyżowaniu Al. Włókniarzy z Limanowskiego.

GITD informuje, że umowa zrealizowana będzie w terminie od maja 2021, do lutego 2022.