Traktor, który ciągnął sanki zderzył się z audi! 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta w szpitalu!

Zimowa zabawa zakończyła się bardzo nieszczęśliwie! Ciągnący sanki traktor jechał drogą publiczną i zderzył się z audi! Kulig zakończył się dla 6-letniego dziecka i 37-letniej kobiety w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w sobotę 11 grudnia 2021 roku. traktor kierowany przez 32-latka jechał drogą publiczną i ciągnął sanki. Na Sanka położone były dodatkowo palety, na których siedział 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta.

W trakcie przejazdu ciągnik zderzył się z audi. Według ustaleń policji winny zdarzenia jest kierowca traktora, który wykonywał manewr wymijania.

Kierowcy ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Kobieta wraz z dzieckie została przewieziona z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

-Zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 pkt 2 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby między innymi na sankach. Zatem kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 złotych i 5 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. – informuje mł. asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.