Łódzkie 112 » Sieradz » Wandale powybijali szyby w kościele. Tłumaczyli się tym, że byli pijani

Wandale powybijali szyby w kościele. Tłumaczyli się tym, że byli pijani

19 kwietnia, 2021

Wandale powybijali szyby w kościele. Tłumaczyli się tym, że byli pijani

Policjanci zatrzymali wandali, którzy wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj sieradzanie w wieku 18 i 20 lat. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym alkoholem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W dniu, 11 kwietnia, po godz. 7.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu  szyb w drzwiach  kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo – śledcza oraz technik kryminalistyki.

Okazało się, że w trzech skrzydłach drzwi stłuczonych zostało 14 szyb. Dodatkowa sprawca  wybił szybę w gablocie informacyjnej. Łączna wartość uszkodzeń oszacowana została na około 700 zł. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz  zabezpieczyli ślady związane z  dewastacją.

Wkrótce sieradzcy kryminalni wpadli na trop dwóch  mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. 16 kwietnia 2021 roku w godzinach południowych, pod ustalonymi wcześniej adresami policjanci zastali typowanych mężczyzn. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Okazało się, że  byli to sprawcy wybicia szyb. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznali się, że uderzając pięściami, wybili szyby w kościelnych drzwiach i gablocie. Potwierdziły to również posiadane przez nich skaleczenia na dłoniach. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Mężczyźni nie byli notowani przez policję. Za przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Polecane