Łódzkie 112 » Sieradz » Sprzedawca sklepu w galerii ukradł 18 tys. zł z utargu

Sprzedawca sklepu w galerii ukradł 18 tys. zł z utargu

26 lutego, 2021

Sprzedawca sklepu w galerii ukradł 18 tys. zł z utargu

Sprzedawca sklepu ukradł z sejfu 18 tys. złotych. Za skradzione pieniądze zakupił sprzęt elektroniczny. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

23 lutego 2021 r. sieradzka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez 29-letniego sprzedawcę. Gotówka znajdowała się w sejfie. Kradzież została ujawniona przez innego pracownika, który zauważył braki podczas rozliczania utargów. Od razu powiadomił pracodawcę o zaistniałej sytuacji.

Do przestępstwa przyznał się 29-letni sprzedawca. Zobowiązał się zwrócić pełną kwotę. Część pieniędzy oddał w gotówce, drugiej części jednak nie zwrócił, przez co właściciel stoiska skierował sprawę na policję. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie znaleźli sprawcę.

29-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i wylądował w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się i wyjaśnił, że skradzione pieniądze przeznaczył na zakup sprzętu elektronicznego, którego używał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecane