Reakcja taksówkarza ochroniła oszczędności seniorki

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji taksówkarza 60-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego nie straciła swoich oszczędności. 12 maja 2021 roku w godzinach południowych kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Rozmówca  twierdził, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy hakerów włamujących się na konta bankowe.

Oświadczył, że jej  pieniądze są zagrożone, dlatego jeśli przechowuje w domu gotówkę, jak najszybciej musi wpłacić ją do banku. Z uwagi na to, że seniorka mieszkała poza miastem, rzekomy policjant zaoferował pomoc. Zamówił  taksówkę, która miała przewieźć kobietę do banku w Sieradzu. Rozmówca zabronił kobiecie rozłączania telefonu. Kiedy w umówionym miejscu wsiadła do taksówki, cały czas rozmawiała z fałszywym “policjantem”. Taksówkarz, który słyszał tę rozmowę, zaczął podejrzewać, że kobieta rozmawiała z oszustem.

Taksówkarz przejął rozmowę z rzekomym policjantem i szybko zorientował się, że faktycznie miał rację. Fałszywy “policjant” widząc, że został zdemaskowany, rozłączył się. Kobieta o tym zdarzeniu zaalarmowała policję. Reakcja taksówkarza uratowała oszczędności seniorki.