Fałszywy “wnuczek” oszukał seniorkę

17 maja 2021 roku w godzinach popołudniowych do 70-letniej mieszkanki Sieradza na telefon stacjonarny zadzwonił młody mężczyzna. Podał się za jej wnuczka i płacząc poinformował go, że właśnie jest z mamą w prokuraturze, ponieważ spowodowała ona wypadek.

Jak twierdził, potraciła na pasach młodą dziewczynę, która w stanie ciężkim leży w szpitalu. Prosił o pilną pożyczkę dużej sumy pieniędzy, aby zapłacić za operację poszkodowanej oraz wpłacić kaucję w prokuraturze. Za chwilę w słuchawce odezwała się kobieta, podająca się za synową seniorki, która potwierdziła wcześniejszą wersję  podawaną przez rzekomego „wnuczka”.

Oznajmiła, że przyjdzie do niej  pani z prokuratury, aby odebrać pieniądze. „Fałszywi” krewni przez cały czas prowadzili rozmowę i zakazali jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami. Za parę minut  do  mieszkania seniorki przyszła młoda kobieta podająca się za prokuratora, której kobieta przekazała pieniądze. Kiedy 70-latka zweryfikowała tę sytuację, rozmawiając z członkami rodziny, zorientowała się, że została oszukana.