Łódzkie 112 » Sieradz » Diler uciekał przed policją. Nie zgadniesz co znaleziono w jego piwnicy

15 grudnia, 2020

Diler uciekał przed policją. Nie zgadniesz co znaleziono w jego piwnicy

Funkcjonariusze sieradzkiej policji zatrzymali po pościgu 23-letniego mężczyznę, który posiadał łącznie prawie 100 gramów narkotyków. Policja pojechała przeszukać mieszkanie mężczyzny, a także piwnicę. Zastali tam trójkę znajomych dilera: kobietę oraz dwóch mężczyzn, po których było widać działanie narkotyków. Na stoliku rozsypany był biały proszek, a na podłodze porozrzucane były dilerki z białą substancją. 23-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pozostałym zatrzymanym grozi do 3 lat za kratkami.

11 grudnia 2020 roku po godz. 20.00 funkcjonariusze patrolujący Sieradz chcieli zatrzymać na ul. Nenckiego rowerzystę, którego zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjantów. Rowerzystę próbowano zatrzymać, ale po chwil porzucił rower i zaczął uciekać. Parę minut później został schwytany.

23-letni sieradzanin ma na swoim koncie kryminalną przeszłość. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie prawie 53 gramy metamfetaminy oraz marihuany.

Kiedy funkcjonariusze pojechali przeszukać piwnice 23-latka, zastali tam kobietę oraz dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że mogą być pod działaniem narkotyków, a na stoliku rozsypane były narkotyki. Policjanci sprawdzili ich tożsamość. Była to 21-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 20 i 23 lat, mieszkańcy Sieradza. Podczas rewizji osobistej okazało się, że oni także posiadają narkotyki. Kobieta miała przy sobie  marihuanę, natomiast mężczyźni posiadali amfetaminę.

Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. W wyniku dalszych czynności,  w piwnicy zatrzymanego wcześniej 23-latka policjanci znaleźli kilkanaście dealerek z prawie 50 gramami amfetaminy i marihuany przygotowanymi  do dalszej dystrybucji. Zabezpieczyli również wagę do porcjowania narkotyków. Podejrzany 23-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, Sąd  zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 20-letni podejrzany odpowie za udzielanie i posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat więzienia. Wobec niego Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował dozór policji. Natomiast 21-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanych czynów.

dav

Polecane