Mężczyzna jechał pod wpływem alkoholu. Nie miał też uprawnień

Rawska drogówka zatrzymała kierującego oplem do kontroli. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień. Pojazd nie posiadał ubezpieczenia, badań technicznych i miał pękniętą szybę czołową. Kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem.

2 marca 2023 roku po  godzinie 17:00 policjanci ruchu drogowego patrolując teren powiatu, w Starej Wojskiej wyminęli się z oplem corsą i zauważyli pękniętą szybę czołową. Zawrócili za tym pojazdem i zatrzymali do kontroli drogowej.

W jej trakcie okazało się, że autem kieruje 62-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, a pasażerem jest syn i synowa. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, auto nie posiadało ubezpieczenia, od kilku lat pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, ponadto 62-latek ,,wydmuchał” 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej świętował urodziny swojego syna i nie spodziewał się, że w jego organizmie może być jeszcze alkohol. Pojazd został odholowany na parking policyjny, natomiast kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem.