24-latek leżał w lesie, przeżył dzięki reakcji przypadkowej kobiety! Temp. ciała mężczyzny 28 stopni

Dzięki reakcji przypadkowej kobiety, która przekazała informację o leżącym w lesie mężczyźnie. Dzięki informacji przez nią przekazanej policjanci szybko zlokalizowali 24-latka. Gdyby kobieta nie zainteresowała się losem mężczyzny, doszło by do tragedii.

Około godziny 8:15 w piątek (15.01.2021) dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miejscowości Chrusty gmina Rawa Mazowiecka, z którego wynikało, że w lesie niedaleko jednej z posesji leży mężczyzna. – informuje KPP Rawa Mazowiecka.

Mimo, że informacja niebyła zbyt dokładna policjantom udało się go namierzyć. Mężczyzna był przytomny lecz nie było z nim żadnego kontaktu. Policjanci udzieli zmarzniętemu mężczyźnie pomocy i przenieśli do radiowozu, by ogrzać go do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Przybyli na miejsce ratownicy po zbadaniu mężczyzny przekazali policjantom, że temperatura ciała rawianina spadła do 28 stopni Celsjusza, jest to granica od której zaczyna się stan ciężkiej hipotermii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rawscy policjanci dziękują kobiecie, dla której los obcego człowieka nie był obojętny, która swoim zachowaniem dała 24 – latkowi szansę na przeżycie. Jeszcze kilkadziesiąt minut spędzonych na mrozie skończyło by się tragedią. Postawa mieszkanki miejscowości Chrusty jest godna pochwały i naśladowania.