Łódzkie 112 » Radomsko » Multirecydywiści ze Śląska “upatrzyli” sobie hurtownię tytoniu w Radomsku. Ukradli wyroby warte blisko 87 tys. złotych

11 stycznia, 2021

Multirecydywiści ze Śląska “upatrzyli” sobie hurtownię tytoniu w Radomsku. Ukradli wyroby warte blisko 87 tys. złotych

Do Radomska przyjeżdżali od października 2020 roku. Ale w styczniu 2021 roku ich misterny plan zawiódł. Trzech mężczyzn w wieku 29, 41 i 44 lata zostali zatrzymani i najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat za kratkami. 

7 stycznia 2021 roku doszło do czwartej z rzędu kradzieży z włamaniem w radomszczańskiej hurtowni tytoniu. Do pierwszej doszło w październiku 2020 roku.  Mężczyźni pochodzący z województwa śląskiego w wieku 41,44 i 29 lat stworzyli schemat działania i każdy z nich miał wyznaczone do zrealizowania zadanie. Po skoku łupy sprzedawali i dzielili się pieniędzmi. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Skradzione papierosy i tytoń oszacowano na 87 tysięcy złotych. Dwaj najstarsi mężczyźni działali w warunkach multirecydywy dlatego grozi im znacznie większy wymiar kary.

Dodatkowo podczas przeszukania u 29-latka znaleziono marihuanę i amfetaminę za co również odpowie przed sądem.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Polecane