Łódzkie 112 » Poddębice » Uratowali staruszkę przed zamarźnięciem we własnym mieszkaniu. Nie bądźmy obojętni na naszych sąsiadów

20 stycznia, 2021

Uratowali staruszkę przed zamarźnięciem we własnym mieszkaniu. Nie bądźmy obojętni na naszych sąsiadów

Policjanci w Poddębicach przyszli w ostatniej chwili z pomocą 85-letniej mieszkance powiatu poddębickiego, która prawie zamarzła we własnym mieszkaniu.  Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do nieszczęścia.

16 stycznia 2021 roku, funkcjonariusze poddębickiej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu poddębickiego, starsza kobieta może potrzebować pilnej pomocy. 85-latka nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. Postanowiono wejść do mieszkania staruszki siłą.

Na łóżku leżała kobieta, która nie mogła wstać o własnych siłach. W mieszkaniu było bardzo zimno. Funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, podali kobiecie ciepły napój oraz okryli kocami. Ciężko było nawiązać z nią kontakt, mówiła nielogicznie i nie wiedziała co się dzieje. Policjant natychmiast wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło 85-latkę do szpitala.

Nie bądźmy obojętni na naszych sąsiadów – niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy.

Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Polecane