Nawet czterokołowcem można jechać na podwójnym gazie i bez prawka. 54-latek wydmuchał 2 promile

W gminie Poddębice przez miejscowość Nowa Wieś funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę czterokołowca. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna trafi przed sąd.

29 grudnia 2020 roku około godziny 13:00 mundurowi zatrzymali 54-letniego kierowcę czterokołowca marki Ligier Ambra, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Na tym się jednak nie skończyło. W policyjnych systemach pojawiła się także informacja, że 54-latek nie posiada prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Czterokołowiec to pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, którego masa własna nie przekracza: w przypadku przewozu rzeczy 550 kg, w przypadku przewozu osób 400 kg. Do poruszania się czterokołowcem wymagane jest minimalnie prawo jazdy kategorii B1.

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Nagrałeś wideo lub zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na maila: kontakt@lodzkie112.pl lub poprzez nasz profil na Facebooku Łódź112 i współtwórz z nami portal lodzkie112.pl