Pijany 21-latek kierował pojazd bez obowiązkowych okularów i zapiętych pasów

Pijany 21-latek kierował samochód bez okularów i zapiętych pasów

Łódzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 21-latka, który prowadził pojazd mając prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca zignorował obowiązek używania podczas jazdy okularów korekcyjnych bądź soczewek. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie również za jazdę bez zapiętych pasów.

24 października 2020 roku około godziny 0:30, patrol łódzkiej drogówki na ulicy Kilińskiego zauważył fiestę, za kierownicą której siedział młody mężczyzna bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd. Interwencję wobec kierującego podjęli na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i  Dąbrowskiego. Gdy podeszli do auta poczuli wydobywającą się z jego wnętrza charakterystyczną woń alkoholu. W związku z tym poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości. Alkotest wskazał 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci sprawdzając prawo jazdy mężczyzny, zauważyli zapis świadczący o tym, że kierowca może kierować pojazdem wyłącznie w okularach bądź soczewkach kontaktowych. 21-latek oświadczył, że w tej chwili nie ma żadnych szkieł korekcyjnych. W tym przypadku, zgodnie z przepisami, nie powinien poruszać się autem, ponieważ traktowany jest jak osoba nie posiadająca uprawnień. Za popełnione wykroczenia mundurowi na kierującego nałożyli 2 mandaty karne na łączną kwotę 600 złotych. Zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy a jego auto zostało odholowane na policyjny parking.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności