Pijana poszukiwana kobieta spowodowała kolizję przywłaszczonym samochodem

19 maja 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Starowej Górze. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że kilka minut wcześniej kobieta kierująca samochodem kia na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z renault, którym podróżowały dwie osoby.

W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca kią odjechała, lecz pojechał za niż motocyklista – świadek kolizji. W krótkim czasie do sprawczyni dotarli również policjanci. Była to 41-letnia mieszkanka Tuszyna, poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę w Kaliszu.

Badanie jej trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Samochód, którym podróżowała, figurował jako utracony w wyniku przywłaszczenia.  Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 41-latka straciła już prawo jazdy, teraz odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Została poddana badaniom poziomu alkoholu we krwi, co pozwoli zweryfikować, czy kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. Postępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z komisariatów w Tuszynie i Rzgowie.