Przez kradziony telefon wpadł nie tylko złodziej lecz także narkotykowy diler!

Dzięki ustaleniom w sprawie skradzionego telefonu komórkowego, zatrzymano złodzieja oraz jego dwóch znajomych. Jeden z nich okazał się narkotykowym dilerem, a drugi odpowie przed sądem za posiadanie nielegalnych środków odurzających.

W dniu 3 listopada 2020 roku, policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety o kradzieży telefonu komórkowego o wartości 800zł. Podczas czynności, policjanci ustali m.in. pojazd, którym poruszał się sprawca. Informacje o tym pojeździe zostały rozesłane do policyjnych patroli. Wytypowany Opel Vectra został zatrzymany do kontroli w Opocznie na ulicy Kolberga.

W pojeździe łącznie było 5 osób, w tym 22-letni sprawca kradzieży telefonu. Podczas kontroli pojazdu oraz pasażerów kryminalni u 25-letniego pasażera znaleźli ponad 26 gramów amfetaminy. W toku dalszych czynności prowadzonych przez policję, zatrzymano 24-letniego dilera mieszkańca gminy Białaczów.

22-latkowi za kradzież telefonu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a dwóm pozostałych mężczyzną za posiadanie i sprzedaż narkotyków może spędzić nawet 10 lat za kratkami.

Prokuratura zdecydowała wobec zatrzymanych mężczyzn o zastosowaniu dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz  zakaz opuszczania kraju. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie, a odzyskany telefon trafił do prawowitej właścicielki.