Policjanci z Warszawy odnaleźli zaginionego 45-latka

Warszawscy policjanci , 27 maja 2021 roku, przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 45-letniego mężczyzny. Z informacji jakie uzyskali , wynikało, że poszukiwany mógł przyjechać do Opoczna.  Dodatkowo kolejne ustalenia w sprawie uprawdopodobniały, że życie i zdrowie 45-latka może być zagrożone.

Policjanci ze stolicy o pomoc w odnalezieniu i uratowaniu mężczyzny poprosili opoczyńskich funkcjonariuszy. Miejscowi mundurowi sprawdzali wiele miejsc, w których mógł przebywać zaginiony, rozmawiali z napotkanymi osobami, sprawdzali zapisy kamer monitoringu. Ale przede wszystkim fizycznie kontrolowali pobliskie zagajniki, parkingi, miejsca odosobnione, w których mógł przebywać 45-latek.

Ciągle pozostawali także w kontakcie z warszawskimi policjantami, którzy informowali opoczyńskich funkcjonariuszy o dodatkowych, nowych zebranych informacjach, które mogłyby być przydatne do odnalezienia mężczyzny. 28 maja 2021 roku, około godz. 7.30, policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy, w lesie, w  pobliżu Centralnej Magistrali Kolejowej w Opocznie, odnaleźli zaginionego 45-latka.

Mężczyzna został przetransportowany na badania do szpitala. Jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża. Kolejny raz hasło łódzkiej policji „Służyć ludziom – obowiązek i przywilej” doskonale oddaje charakter i cel służby policjantów, której głównym celem jest praca na  rzecz bezpieczeństwa  ludzi.