Kibole jechali na „ustawkę”. Miała być wielka bitwa

Policjanci z Łodzi, we współpracy z opoczyńskimi policjantami, namierzyli ponad 50 mężczyzn związanych z bojówkami jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Przy pseudokibicach policjanci znaleźli akcesoria do walki piłkarskiej m.in. rękawice do walk na pięści.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi, we współpracy z łódzkim wydziałem kryminalnym zdobyli informację, że pseudokibice jednego z łódzkich klubów piłkarskich będą próbowali umówić się na ustawkę z pseudokibicami jednego z  klubów piłkarskich z województwa świętokrzyskiego.

Mundurowi ustalili, że pseudokibice z Łodzi jadą się w kierunku trasy Tomaszów Mazowiecki – Opoczno, a dalej w kierunku granicy województwa.

Współpraca w tym zakresie łódzkich policjantów z policjantami z opoczyńskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, doprowadziła do udaremnienia konfrontacji w miejscowości Sitowa w gminie Opoczno.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili kilkudziesięciu mieszkańców województwa łódzkiego. W pojazdach, którymi przyjechali znaleziono emblematy świadczące o przynależności do grupy pseudokibiców oraz akcesoria wykorzystywane do walki wręcz. Po wylegitymowaniu i kontroli osób oraz pojazdów, pseudokibice odjechali w asyście policji.

Dzięki uzyskanym informacjom i natychmiastowej reakcji policji, najprawdopodobniej nie doszło do bójki pseudokibiców, która jak pokazują przykłady z przeszłości, mogła skończyć się tragicznie.