Groźny wypadek w Brudzewicach. Jedna osoba poważnie ranna (ZDJĘCIA)

Warunki pogodowe wciąż są zmienne i niebezpieczne dla kierowców. Jezdnia jest często śliska i mokra. Tak trudne warunki drogowe, wymagają szczególnej ostrożności, uwagi i bezwzględnego przestrzegania przepisów, a co najważniejsze ograniczenia prędkości. W Brudzewicach na drodze krajowej nr 48 doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym poważnie ranna została 21-letnia kobieta.

Informacja o zdarzeniu drogowym, do dyżurnego opoczyńskiej policji wpłynęła 6 marca 2023 roku o godzinie 6.00. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 21- letnia mieszkanka wojewóztwa mazowieckiego, kierująca samochodem osobowym mitsubishi, na łuku drogi, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.Kierująca z poważnymi obrażeniami ciała, została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Opocznie.
Na miejsce zdarzenia, zostali także skierowani policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego. Technik kryminalistyki, zabezpieczył wszystkie możliwe ślady, policjanci ustalili świadków.
Wszystkie okoliczności wypadku oraz jego faktyczna przyczyna będą teraz ustalane przez opoczyńskich policjantów, prowadzących sprawę.
Na miejscu wypadku, pracowali także strażacy z OSP Poświętne. Droga krajowa, przez blisko trzy godziny była całkowicie zamknięta.
Prosimy o ostrożną jazdę. Warunki drogowe są trudne, droga miejscami jest bardzo śliska. Apelujemy aby każdy kierowca, dostosował prędkość do aktualnych warunków drogowych.