Łódzkie 112 » Opoczno » Co za pech! Chciał uciec policji, ale trafił na policjantkę biegającą runmageddony

Co za pech! Chciał uciec policji, ale trafił na policjantkę biegającą runmageddony

29 kwietnia, 2021

Co za pech! Chciał uciec policji, ale trafił na policjantkę biegającą runmageddony

W środę, 28 kwietnia, 24-letni motocyklista uciekał przed policjantom z opoczyńskiego ruchu drogowego. Uciekinier porzucił na drodze motocykl i zaczął uciekać pieszo. Trafił na policjantkę, która uczestniczy w biegach ekstremalnych z przeszkodami.

Policjanci zauważyli kierującego motocyklem honda, który na widok oznakowanego radiowozu nagle z impetem skręcił w drogę prowadzącą do miejscowości Kazimierzów. Policjanci widząc tak niepokojące zachowanie motocyklisty podjęli decyzję o skontrolowaniu kierowcy. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych jechali za kierowcą i wydawali mu polecenia do zatrzymania. Niestety mężczyzna nie reagował, tylko co chwilę oglądał się za siebie i sprawdzał czy patrol wciąż za nim za nim jedzie.

W pewnym momencie, mężczyzna porzucił na drodze motocykl i zaczął uciekać pieszo. Jak sam przyznał po zatrzymaniu, nie spodziewał się, że w pościg za nim ruszy opoczyńska policjantka, która po przebiegnięciu  kilkuset metrów dogoniła i zatrzymała 24-latka.

Mężczyzna nie miał świadomości, że w pościg za nim ruszyła funkcjonariuszka, dla której przebiegnięcie kilkuset metrów, nawet w pełnym umundurowaniu nie stanowi  żadnego problemu, ponieważ w czasie wolnym od służby bierze ona udział w półmaratonach, biegach okolicznościowych, a obecnie przygotowuje się do  runmageddonu czyli ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Po zatrzymaniu kierowcy szybko okazało się dlaczego podjął tak nieodpowiedzialną i niebezpieczną decyzję. 24- latek był pijany. Wydmuchał prawie promil alkoholu. Dodatkowo motocykl nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz był niezarejestrowany. 24-latek stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Polecane