Łódzkie 112 » Łęczyca » Kradł nalewki, odzież, dokumenty i elektronarzędzia. 19-latek trafił już do więzienia na ponad 2 lata

15 stycznia, 2021

Kradł nalewki, odzież, dokumenty i elektronarzędzia. 19-latek trafił już do więzienia na ponad 2 lata

Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Celem 19-latka były samochody, piwnice i altany skąd kradł między innymi nalewki, odzież, dokumenty i elektronarzędzia. Straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. W związku z wcześniejszym wyrokiem sądu na ponad dwa lata trafił już do aresztu.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad sprawą włamań i kradzieży na terenie Łęczycy, do których doszło w grudniu minionego roku i na początku 2021. Celem nieznanego wówczas sprawcy były samochody, z wnętrza których kradł ich wyposażenie, odzież, a nawet dokumenty.

13 stycznia 2021 roku policjanci na terenie Łęczycy zatrzymali podejrzanego 19-latka. W trakcie przeszukania zabezpieczyli przy nim dilerkę z amfetamina i marihuaną. Dodatkowo wyszło na jaw, że zatrzymany we wrześniu 2020 roku włam się do piwnicy skąd skradł między innymi nalewki, a miesiąc wcześniej ukradł z altany ogrodowej drabinę i narzędzia. Policjanci przedstawili podejrzanemu siedem zarzutów, w tym trzy dotyczące włamania, trzy przestępstwa kradzieży i jeden dotyczący posiadania narkotyków.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat, kara 5 lat więzienia grozi za kradzież, a 3 lata za posiadanie narkotyków. W związku z wcześniejszym wyrokiem sądu za przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymany trafił już do aresztu, gdzie spędzi karę ponad 2 lata pozbawienia wolności.

Polecane