Agresywny kierujący bez uprawnień wpadł z narkotykami

31 maja 2021 roku po godzinie 19:00 w miejscowości Marynki funkcjonariusze łęczyckiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Renault Megane, który na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Podczas legitymowania 26-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Po chwili włożył do ust jakiś przedmiot i zaatakował policjanta. Kopał funkcjonariusza i się z nim szarpał. Policjanci obezwładnili agresywnego mężczyznę i udaremnili mu połknięcie trzymanych w ustach dilerek.
Dwie zawierały amfetaminę, a jedna marihuanę. Łącznie zabezpieczono ponad 2 gramy środków odurzających. Policjantowi udzielono pomocy medycznej, a krewkiemu 26-latkowi pobrano krew do badań. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Mężczyzna w przeszłości był notowany za podobne czyny. Za posiadanie narkotyków oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień zagrożone jest karą grzywny do 5.000 złotych.