Łódzkie 112 » Kutno » Zabił i uciekł z miejsca wypadku! 26-latek był podwójnie poszukiwany!

7 grudnia, 2020

Zabił i uciekł z miejsca wypadku! 26-latek był podwójnie poszukiwany!

Dnia 6.12.2020 r. około godziny 14:50 W Niesułkowie w gminie Stryków na drodze nr 708 doszło do śmiertelnego wypadku. 85-letni rowerzysta został potrącony przez rozpędzone auto marki opel. Kierowca nie udzielił poszkodowanemu pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. Pomimo szybko udzielonej pomocy przez świadków i pogotowie reanimacji 85-latek zmarł.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy przez funkcjonariuszy powiatu zgierskiego oraz rejonów sąsiadujących. Po kilku godzinach mundurowi zlokalizowali samochód, który najprawdopodobniej brał udział w wypadku. Pojazd został porzucony na przydrożnym parkingu. Policjanci namierzyli 26-latka, który najprawdopodobniej kierował samochodem. Mężczyzna został zatrzymany przez brzezińskich funkcjonariuszy chwilę przed północą w miejscu swojego zamieszkania. Badania wykazały, że był trzeźwy.

26-latek trafił już do celi policyjnego aresztu, może usłyszeć zarzuty związane ze spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia. Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili śledczy 26-latek posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także jest podwójnie poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Polecane