Wpadli na dewastacji sieci telekomunikacyjnej

W nocy z 1 na 2 czerwca 2021 roku około godziny 2.00 policjanci z kutnowskiej komendy w ramach dodatkowych patroli sprawdzali miejsca zagrożone kradzieżami w Kutnie. W pobliżu miejsca, gdzie ostatnio doszło do kradzieży elementów sieci telekomunikacyjnej zauważyli zaparkowany samochód opel vectra.

Podczas obserwacji miejsca policjanci usłyszeli hałas, a w oddali w polu zauważyli dwóch mężczyzn. Mężczyźni podeszli do zaparkowanego opla vectry, schowali jakieś przedmioty do samochodu, a następnie odjechali. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd i wylegitymować pasażerów.

Autem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 23 i 26 lat. W samochodzie znaleziono nożyce do cięcia drutu oraz drabinę. W miejscu, gdzie mężczyźni byli widziani na polu funkcjonariusze ujawnili odcięty przewód telekomunikacyjny.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani kradli przewody telekomunikacyjne już od pewnego czasu na terenie miasta oraz gminy Kutno. 3 czerwca 2021 roku obaj usłyszeli łącznie 4 zarzuty uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali oddani po dozór policyjny.