Łódzkie 112 » Kutno » Recydywiści złapani na kradzieży. Jeden był poszukiwany do odbycia kary więzienia, drugi miał przy sobie narkotyki

30 listopada, 2020

Recydywiści złapani na kradzieży. Jeden był poszukiwany do odbycia kary więzienia, drugi miał przy sobie narkotyki

Kryminalni z kutnowskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas wynoszenia skradzionego mienia do miejsca gdzie chcieli je ukryć. Okazało się, że to nie było ich jedyne przewinienie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

26 listopada 2020 roku kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wynosili skradziony sprzęt elektroniczny z jednego z biur podatkowych na terenie Kutna. 33 i 35-latek zostali przewiezieni do aresztu. 33-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, natomiast 35-latek posiadał przy sobie narkotyki. Badanie wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyźni byli dobrze znani mundurowym i wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Okazało się, że złodzieje mają więcej przestępstw na swoim koncie. Między innymi w minionym tygodniu włamali się  do samochodu skąd ukradli maszynę, służącą do ciśnieniowego przepychania rur, wartą około 38 000 złotych. Policjanci udało się odzyskać większość skradzionego mienia w tym wspomnianą maszynę.

35-latek łącznie usłyszał 6 zarzutów za kradzieże z włamaniem, kradzież, uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. 33-latek natomiast usłyszał 3 zarzuty za kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Mężczyźni zostali oddani pod dozór policyjny, a za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Polecane