Naćpana, poszukiwana 23-latka wpadła, bo jechała za szybko

W niedzielę, 4 lipca, policjanci z drogówki w Kutnie w miejscowości Bardzinek kontrolowali prędkość. Około godziny 17.00 zatrzymali do kontroli kierującą seatem leonem, która przekroczył prędkość. Za kierownicą siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego.

Kierująca podczas kontroli zachowywała się nienaturalnie. Widać było jej znaczne podenerwowanie. Funkcjonariusze sprawdzili jej dokumenty w policyjnym systemie. Jak się okazało kobieta jest poszukiwana do odbycia kary więzienia.

Mundurowi poddali 23-latkę testowi narkotykowemu. Wstępnie okazało się, że kobieta jest naćpana amfetaminą.  Została pobrana od niej krew do dalszych badań. Policjanci przeszukali jej odzież i samochód. Znaleźli amfetaminę, ecstasy oraz marihuanę.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W poniedziałek, 5 lipca, usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grozi jej kara do 3 lat więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała pod wpływem amfetaminy będzie odpowiadać za to przestępstwo.