Kontrabanda w mieszkaniu na Górnej

Policjanci z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali 27-latkę, u której w mieszkaniu zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Kobiecie za to przestępstwo karno- skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

9 czerwca 2020 r. kryminalni pojechali w rejon ul. Kołowej aby zweryfikować zgromadzone informacje dotyczące potencjalnych przestępstw akcyzowych. Po krótkiej obserwacji zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania, które otworzyła zaskoczona 27-letnia kobieta. Przeszukanie domu oraz pomieszczenia gospodarczego potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Znaleźli i skonfiskowali ponad 20 kilogramów tzw. krajanki tytoniowej oraz 190 woreczków foliowych zawierających po 20 sztuk papierosów każdy.

Kobieta przyznała się, że zabezpieczone przez policjantów wyroby tytoniowe należą do niej, została zatrzymana. Za przestępstwo karno- skarbowe grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi.