Pijany próbował uciec przed policją, spychając i uderzając w radiowóz. Miał zakaz prowadzenia auta

W Brzezinach doszło do pościgu kierowcą opla vectry, który swoim stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Miał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Usłyszał również zarzut na czynną napaść na funkcjonariusza. Mężczyźnie grozi do 10 lat za kratkami.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2020 roku około godz. 18:30 na jednej z brzezińskich ulic w centrum miasta funkcjonariusze brzezińskiej drogówki zauważyli samochód marki Opel Vectra, którego styl jazdy kierującego wzbudził ich podejrzenia, iż może być na podwójnym gazie.

Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Pomimo sygnałów policyjnych, kierowca opla vectry przyspieszył i uciekając próbował zepchnąć oznakowany radiowóz z drogi. Kiedy wjechał w ulicę bez wyjazdu i cofając uderzył w przód radiowozu, a następnie staranował bramę wjazdową i wjechał na posesję, gdzie kolejny raz cofając uderzył w przód radiowozu. 43-latek wysiadł z samochodu i próbował uciekać.

Funkcjonariusze zatrzymali go i po zbadaniu okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 1 promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że obowiązuje go  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat za kratkami, a o dalszym jego losie będzie decydował prokurator i sąd.

 

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Nagrałeś wideo lub zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na maila: kontakt@lodzkie112.pl lub poprzez nasz profil na Facebooku Łódź112 i współtwórz z nami portal lodzkie112.pl