Wpadł poszukiwany przestępca. Miał 16 kg narkotyków

Bełchatowska policji doprowadziła do przejęcia ponad 16 kilogramów marihuany oraz 22 gramów haszyszu. Kryminalni zatrzymali 56-letniego właściciela narkotykowego biznesu. To osoba poszukiwana dwoma listami gończymi do odbycia kary więzienia. Policjanci zatrzymali go na terenie wynajętej posesji w woj. mazowieckim, gdzie ukrywając się zajmował się narkotykowym procederem.

 

Bełchatowscy kryminalni prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej wzięli pod “swoją lupę” 56-letniego bełchatowianina. Mężczyzna miał już wcześniejsze konflikty z prawem. Był również poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany nie przebywał w miejscu zamieszkania, ani na terenie powiatu bełchatowskiego, dlatego jego zatrzymanie wymagało wielu policyjnych czynności.

Kryminalni ustalili, że 56-latek związany jest również z procederem narkotykowym. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego, analiza wielu wątków i spraw, doprowadziły funkcjonariuszy na właściwy trop. Okazało się, że podejrzewany może przebywać w wynajętej posesji na terenie województwa mazowieckiego. Akcję zatrzymania podejrzewanego kryminalni zorganizowali w nocy z 28 na 29 września .

Rankiem stróże prawa znaleźli się przy wytypowanej posesji. Szybko okazało się, że ich ustalenia są “strzałem w dziesiątkę”. Po dynamicznym wejściu do budynku, kryminalni zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości i podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczyli również narkotyki: ponad 16 kilogramów marihuany oraz ponad 22 gramy haszyszu.

W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania podejrzewanego kryminalni zabezpieczyli również przedmioty służące do wytwarzania środków odurzających. Były to kamery leśne – fotopułapki, filtry węglowe, 11 sztuk suszarek do roślin, środki chemiczne do pielęgnacji konopi. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do nielegalnego ich wytwarzania.

Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Najbliższy czas 56-latek spędzi za kratami odbywając karę pozbawienia wolności w sprawach, do których był poszukiwany listami gończymi.