W mieszkaniu miał namiot. A w nim prawie 30 doniczek konopii indyjskiej

36-letni mieszkaniec Bełchatowa miał namiot w swoim mieszkaniu. A w nim 29 sztuk konopii indyjskiej. Teraz grozi mu do 8 lat za kratkami. 

4 stycznia 2021 policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali mieszkańca Bełchatowa podejrzanego o nielegalną uprawę narkotyków, którego od dłuższego czasu mieli na oku.

36-latek zamieszkujący w jednym z bloków na osiedlu Żołnierzy POW w Bełchatowie wsiadał do swojego auta, kiedy pojawili się funkcjonariusze policji z Łodzi. Chwilę później, znaleziono w jego mieszkaniu namiot, a w nim 29 sztuk konopi. Zabezpieczono również blisko 2400 gram ziela zakazanej rośliny, a także urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory, lampy i nawozy.

Sprawę tej plantacji śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie. 5 stycznia 2021 roku mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posiadania przyrządów wspomagających nielegalną uprawę. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 8 lat za kratkami.