Ukradł 2 butelki wódki i wypił za kierownicą. Złapali go w lesie.

Policjanci z Zelowa zatrzymali mężczyznę, który bezpardonowo ukradł 2 butelki wódki ze sklepu spożywczego. Jak się okazało, spożył je za kierownicą. 22-latka zatrzymano na dukcie leśnym. “Wydmuchał” ponad 1,5 promila alkoholu. 

22 listopada 2020 roku o godzinie 13.45 mundurowi z Komisariatu Policji w Zelowie zostali wezwani do sklepu spożywczego w Bujnach Szlacheckich. Sprzedawczyni poinformowała, że do marketu wszedł młody mężczyzna z zasłoniętą twarzą. Z lady sklepowej sięgnął dwie butelki wódki i wyszedł nie płacąc za towar. Złodziej wsiadł za kierownicę czarnej osobówki i odjechał. Właścicielka sklepu opisała wygląd sprawcy i wskazała kierunek ucieczki. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i już po 15-stu minutach znaleźli czarnego golfa na dukcie leśnym. Od kierowcy oraz dwóch pasażerów czuć było woń alkoholu. W aucie policjanci odnaleźli butelki po skradzionym alkoholu. Okazało się, że 22-latek miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Młodzieniec miał też  sądowo orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nieodpowiedzialny mieszkaniec Zelowa odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Natomiast za kradzież wódki mężczyzny otrzymał mandat.